• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Konoha Gakure Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Statystyki • Rejestracja • Zaloguj • Album • Download

 Ogłoszenie 

Dzień Tygodnia Pora Roku Pogoda Gazetka Event
Czwartek Wiosna +19°C, wiatr Gazetka nr.12 - Brak -

1.Zapraszam do rejestrowania się na forum!
2. Proszę o głosowanie w Toplistach!
3. Zapoznajcie się z regulaminem
4. Nicki mają być KLIMATYCZNE

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysły Toshi'ego

Podoba się?
Oba na Tak
75%
 75%  [ 6 ]
Oba na Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Trening na Tak
12%
 12%  [ 1 ]
Misje na Tak
12%
 12%  [ 1 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
Toszizo Aszizożizo Na Nin 


Natura Chakry: Katon(Ogień) Doton(Ziemia)
Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 2953
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2010-07-20, 00:13   Pomysły Toshi'ego

A więc tak... Mam pomysł polegający na tym, żeby upiększyć nieco system wykonywania misji, ich wymagania itd, a także pomysł dotyczący treningów.

Misje

1.1 Podczas wykonywania misji w każdej randze są różne wymogi pisania postów oraz waszej wyobraźni. Nim wyższa klasa misji tym jej poziom dotyczący pisania postów jest znacznie bardziej wymagający. Nim wyższa ranga tym posty MUSZĄ być dłuższe oraz lepiej opisywana, powinna mieć więcej opisanych uczuć, wyższy poziom strategiczny itp.
Wymagana długość postów w każdej randze:
Rangi D - 4+linijki, które są minimalnym wymogiem na forum.
Rangi C - 5+linijek(oczywiście są wyjątki i raz na jakiś czas post może być krótszy o nie więcej jak jedną linijkę.)
Rangi B - 6+linijek(oczywiście są wyjątki i raz na jakiś czas post może być krótszy o nie więcej jak jedną linijkę.)
Rangi A - 7+linijek(oczywiście są wyjątki i raz na jakiś czas post może być krótszy o nie więcej jak jedną linijkę.)
Rangi S - 9+linijek(oczywiście są wyjątki i raz na jakiś czas post może być krótszy o nie więcej jak jedną linijkę.)
1.2 Kolejnym wymogiem dotyczącym misji jest możliwość wykonywania misji jedynie z rangą odpowiednią, aby Genin nie mógł wykonywać misji rangi S w której tak czy siak na pewno umrze, lub misji rangi B, które miałby może niewielkie szanse, lecz i tak 80-90% jest po stronie sił nieczystych, a więc żeby móc wykonać jakąkolwiek misję trzeba mieć odpowiednią rangę. Oto i rozpiska:
Rangi D - Genin, Chunin
Rangi C - Genin(Możliwa jest śmierć, więc doradzamy iść co najmniej w dwie osoby. Wynagrodzenie za wykonanie misji będzie takie samo jak byśmy mieli iść w pojedynkę, a więc każdy dostanie odpowiednią wypłatę na głowę.), Chunin oraz niekiedy Jounin.
Rangi B - Chunin, Jounin, S.Jounin
Rangi A - Jounin, S.Jounin, Sannin/Kage
Rangi S - Sannin/Kage oraz wyjątkowi(minimum S.Jounini) członkowie organizacji ANBU, 7Mistrzów Miecza, Akatsuki lub przez siebie wymyśloną.
1.3 Po wykonaniu jakiejś misji musimy poczekać przed rozpoczęciem kolejnej minimum 10godz.(tyle jeżeli nie otrzymacie żadnych ran podczas wykonywania poprzedniej misji), aby odpocząć i poczekać aż Kage z waszej wioski mógł otrzymać jakieś kolejne zadania od mieszkańców lub przybyszy z waszej wioski. Jak już wiedzie minimalną przerwą pomiędzy misjami jest 10godz. i jest to czas, który musicie przeczekać jeżeli nie otrzymacie podczas wykonywania poprzedniej misji żadnych ran, lecz jeżeli takowe otrzymacie będziecie musieli przeczekać trochę dłużej, żeby odzyskać siły. To ile będziecie musieli przeczekać zależy od prowadzącego oraz waszych ran. Maksymalnym czasem, który możecie czekać jest 48godz.


Treningi

2.1 Podczas treningu podobnie jak w misjach długość posta zależy od rangi techniki, które się uczymy, a przy treningu swoich atrybutów ilość przydzielanych wam punktów będzie zależała od waszej rangi i tego jaką ilość punktów już posiadacie.
Podczas nauki technik wymagane jest przy technice
Rangi D - 4+ linijek
Rangi C - 5+ linijek
Rangi B - 7+ linijek
Rangi A - 9+ linijek
Rangi S - 11+ linijek
(Oczywiście nim więcej linijek tym więcej procent otrzymacie.)
Podczas treningu atrybutów wymagane jest przy randze
Genina - 5+ linijek
Chunina - 7+ linijek
Jounina - 9+ linijek
S.Jounina - 11+ linijek
Sanina/Kage - 14+ linijek
(Oczywiście nim więcej linijek tym więcej punktów otrzymacie.)
2.2 W treningach podobnie jak i w misjach muszą być jakieś wymagania dotyczące przerw pomiędzy treningami po to, aby zwykły Genin, który ma trochę więcej czasu nie umiał w tydzień wszelkich możliwych do nauczenia technik i miał atrybuty jak Sannin, a więc wprowadziliśmy parę wymagań. Po pierwsze Genin z siłą równą 10pkt. nie może zrobić 500 pompek na jednej ręce, a później 500 pompek na drugiej, więc podam wam tutaj z jaką ilością punktów siły ile możecie robić pompek.
1-10pkt. - 10 pompek i odpoczynek
10-20pkt. - 25 pompek i odpoczynek
20-30pkt. - 50 pompek i odpoczynek
30-45pkt. - 75 pompek i odpoczynek
45-60pkt. - 100 pompek i odpoczynek
60-70 pkt. - 120 pompek i odpoczynek
I dalej zwiększa się co 10 punktów i maksymalna ilość pompek, którą możemy wykonywać zwiększa się o 20.
2.3 Kolejnym problemem, który nie pasował nam(administracji) podczas treningu to to, że każdy może trenować w nieskończoność byle by tylko nie przesadził z ćwiczeniami w jednym poście, więc postanowiliśmy zrobić tutaj pewne ograniczenie, aby nikt nie mógł trenować 24/7h i zdać się w chwilę szybszym i silniejszym niż ten co gra o miesiąc dłużej, lecz ma odrobinkę mniej czasu.
Genin - 6 postów z treningiem i odpoczynek o długości zależnej od tego jak mocno trenowałeś i jak MG, który nam akurat odpisał zadecyduję. Czas odpoczynku to 30min-2godz.
Chunin - 10 postów z treningiem i odpoczynek o długości zależnej od tego jak mocno trenowałeś i jak MG, który nam akurat odpisał zadecyduję. Czas odpoczynku to 1godz.-3godz.
Jounin - 14 postów z treningiem i odpoczynek o długości zależnej od tego jak mocno trenowałeś i jak MG, który nam akurat odpisał zadecyduję. Czas odpoczynku to 3godz.-4godz.
S.Jounin - 17 postów z treningiem i odpoczynek o długości zależnej od tego jak mocno trenowałeś i jak MG, który nam akurat odpisał zadecyduję. Czas odpoczynku to 4godz.-6godz.
Sanin/Kage - 21 postów z treningiem i odpoczynek o długości zależnej od tego jak mocno trenowałeś i jak MG, który nam akurat odpisał zadecyduję. Czas odpoczynku to 6godz.-10godz.


Wszystko napisane przeze mnie od stóp do głów.
_________________
 
 
     
REKLAMA 

Natura Chakry: Katon(Ogień) Doton(Ziemia)
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 786
Wysłany: 2010-07-20, 07:22   

 
 
     
Sekami Nuri 


Natura Chakry: Katon
Wiek: 26
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 786
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-07-20, 07:22   

Pomysły są bardzo dobrze opisane...Nie podoba mi się tylko to:
Cytat:
Genin - 6 postów z treningiem i odpoczynek o długości zależnej od tego jak mocno trenowałeś i jak MG, który nam akurat odpisał zadecyduję. Czas odpoczynku to 30min-2godz.

Wiem że to u mnie normalne bo jestem genninem ale można by zrobić że np coś takiego:
Kod:
Gennin - 1 technika i odpoczynek o długości zależnej od tego jak mocno trenowałeś i jak MG, który nam akurat odpisał zadecyduję. Czas odpoczynku to 30min-2godz

To chyba będzie miało więcej sensu...No i oczywiście tak dalej i tak dalej...Chunin miałby 2 techniki i przerwa...No i ja mam taką opinię...Z resztą jestem za a szczególnie ta tymi atrybutami...Bo jak czytam w niektórych treningach to jest coś takiego:
Robię 200 brzuszków, 500 pompek, i 300 okrążeń wokoło sali treningowej
A to wszystko pisze osoba co ma wytrzymałość i inne na 2...No więc proszę pomyśleć...Zapraszam do komentowania moich pomysłów...http://konohagakure.feen.pl/viewtopic.php?t=1767 <---Link
_________________


Aby przeżyć trzeba grać, lecz aby grać trzeba żyć.
 
 
     
Simeon Kaguya 


Natura Chakry: Doton
Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1093
Skąd: Konoha
Wysłany: 2010-07-20, 13:47   

1.1Moim zdaniem pomysł ze zwiększeniem długości postów jest bdb. 4 linijki przy misji rangi A/S to moim zdaniem troszkę za mało. Wg mnie użytkownik, który ma zamiar zniszczyć inną wioskę (ranga S chyba :D ) powinien opisać każdy swój ruch, wyrazić emocje, plany, a tego nie da się zrobić w 4/6 linijkach.

1.2 O tym na jakich rangach można wykonywać misje jest chyba tu http://konohagakure.feen.pl/viewtopic.php?t=17 , poza tym są już takie podobne wymagania, w "opisie tematu" poszczególnego rodzaju misji. ----> http://konohagakure.feen....b0de3494555753f

1.3 Tu się zgadzam. Choć troszkę ułatwi to życie MG, oraz Supportowi, którzy nie będą ciągle dręczeni przez innych graczy. Sądzę, że powinno być stworzone miejsce, gdzie przychodziłoby się zameldować po zakończonej misji (coś jak szpital). Zmniejszyłoby to możliwość naciągania tego czasu, w którym dana postać nie może wykonywać misji.

2.1 Do tego pomysłu mam zdanie podobne co do 1.1...

2.2 Moim zdaniem jest to niepotrzebne. Było to już kiedyś zaproponowane i bodajże Akki fajnie stwierdził, że jeśli ktoś będzie robił 200 pompek przy 10 siły to daje 48h w szpitalu. xD Więc to mistrz gry powinien systematycznie karać urazami gościa, który przeciąża się na treningu.

2.3 Moim zdaniem wersja Toshiro ( kurde jak to odmienić xD ) jest znacznie bardziej sensowna, ponieważ interpretacja Sekamiego nie sprawdza się już, gdy chcemy trenować statystyki... 6 postów to w sumie dość dużo i powinno wystarczyć aby ukończyć 1 technikę. Takie ograniczenie sprawi, że jeśli komuś będzie zależeć na tym, aby skończyć trening 1 techniki przed odpoczynkiem musi pisać dłuższe posty, co automatycznie powinno podnieść poziom naszego forum. :)

Ogólnie pomysły dobre, więc zagłosowałem na oba ^.^
_________________

KARTA POSTACI
 
 
     
Jamariko Uchiha 


Natura Chakry: Fuuton, Raiton
Wiek: 28
Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 307
Skąd: Międzywodzie
Wysłany: 2010-07-20, 14:25   

Ja tylko do jednego, bo reszta jest dobrze zrobiona i powinno się to wprowadzić. A mianowicie do atrybutów. Napisałeś, że chcesz wprowadzić te ograniczenia, by gennin nie miał atrybutów jak Sannin. Ale w regulaminie, a dokładniej co i jak jest wytyczka, ile gennin może mieć maksymalnie atrybutów.

Student Akademii - do 20 pkt
Genin - do 100 pkt
Chuunin - do 160 pkt
Jounin - do 230 pkt
S. Jounin - do 280 pkt
Sannin - Brak ograniczeń

Więc jeszcze nie widziałem, by jakiś Gennin to przekroczył. Bo też mg dają za trening średnio 1, 2, 3 punkty. Więc nie wiem, jak najniższą rangą shinobi ma mieć atrybuty godne Sannina.

To na razie tyle. Ale pomysł ogólnie dobry.
_________________



Nie bój się marzyć, bo człowiek bez marzeń, jest nikim.
 
 
     
Toszizo Aszizożizo Na Nin 


Natura Chakry: Katon(Ogień) Doton(Ziemia)
Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 2953
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2010-07-20, 23:29   

Jamariko:

Ja już to przekroczyłem... Jestem Chuninem, a moje atrybuty wynoszą ponad 200, a to z Geninem to jedynie przykład...


Mój kochany i wielbiony przez wszystkich Simeon, faworyt nadchodzącego egzaminu i twórca tych niesamowitych postów(pochwalonych przez Sjana) w swoim Yubinin...:

1.1
Cytat:
4 linijki przy misji rangi A/S to moim zdaniem troszkę za mało.


Zgadam się w 100% i dlatego jest napisanie nie 4+ linijek tylko 9+ linijek. Musiałem źlę przeczytać, więc to co miałem do powiedzenia na temat twojej uwagi do podpunkty 1.1 skończone i przejdźmy do 1.2

1.2
Cytat:
O tym na jakich rangach można wykonywać misje jest chyba tu http://konohagakure.feen.pl/viewtopic.php?t=17 , poza tym są już takie podobne wymagania, w "opisie tematu" poszczególnego rodzaju misji. ----> http://konohagakure.feen....b0de3494555753f


Tutaj rozpisze się równie krótko co i wcześniej. Po pierwsze to w tym pierwszym linku, który zapodałeś to są napisane misje, których ranga wymaga, żeby móc przystąpić do egzaminu na następną rangę Shinobi. Co do drugiego linku i podanych rangach w opisach to się z tobą zgodzę, ze jest już wszystko podane, ale jedno mi tam nie pasuję. Jest napisane, że misje rangi D są od Genina, czyli Sanin i Kage też je mogą wykonywać, co moim zdaniem powinno być zabronione, ponieważ Sannin szukającego kota lub sprzątającego dom raczej nie widziałeś i ja jedynie postanowiłem dać lekką poprawkę co do tego.

1.3
Co do twojej uwagi na ten temat nie mam żadnych uwag, ponieważ poparłeś mój pomysł i jedynie dałeś małą poprawkę, którą również można by wprowadzić. To już zależy jedynie od tych na górze(Administracja i Support).

No to teraz trening...

2.1
Tutaj nie mam co pisać...

2.2
Tutaj opisze to króciutko. Oczywiście, że MG powinien karać za coś takiego, lecz niektórzy tego nie robią i po prostu karzą trenującego małą ilością punktów lub dają ich dużo, ponieważ zrobił mnóstwo ćwiczeń i jestem za tym, żeby wprowadzić ten system jako "obowiązkowy".

2.3
Co do tego to jestem w zupełności za tym co powiedział, a raczej napisał Simeon. Chciałem to napisać już wcześniej, lecz jakoś nie miałem okazji czy też może chęci do tego. A co do mojego nicku i jego odmiany to pisz po prostu Toshi/Toshi'ego.
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Linki Przyjaciele:
TwojaManga.dbv.pl
Toplisty:
TopLista Naj Stron ANIME I MANGI Toplista Naruto ..::NARUTO-ZONE::.. 7 kul smoka Toplista stron Anime&Manga AnimeHit toplista anime Naruto World Cup NarutoTOP50 Gry Toplista Naruto - Power of ninja Toplista Anime Strefa ::(: Manga Toplista :):: Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie PBF - Toplista gier PBF Toplista Anime.: ANIME TOP100 :.
stat4u

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

Darmowe forum phpBB by Przemo |