• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Konoha Gakure Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Statystyki • Rejestracja • Zaloguj • Album • Download

 Ogłoszenie 

Dzień Tygodnia Pora Roku Pogoda Gazetka Event
Czwartek Wiosna +19°C, wiatr Gazetka nr.12 - Brak -

1.Zapraszam do rejestrowania się na forum!
2. Proszę o głosowanie w Toplistach!
3. Zapoznajcie się z regulaminem
4. Nicki mają być KLIMATYCZNE

Poprzedni temat «» Następny temat
Naruto własne wydanie

Jak osądzacie moją pracę ??
Okropne
0%
 0%  [ 0 ]
Słabe
57%
 57%  [ 4 ]
Norma
28%
 28%  [ 2 ]
Niezłe
14%
 14%  [ 1 ]
Bardzo dobre
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Hikari Hyoushou 


Natura Chakry: Raiton
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 175
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-13, 18:44   Naruto własne wydanie

Piszę sobie O świecie shinobi ale bez narutka narazko ... Akcja zaczyna się od nauki w Akademii a głównym bohaterem jest Hikari . Chciałbym aby inne osoby z tego forum pomogły mi DOSKONALIĆ te moje nie wiem co nawet może odcinki nie wiem jak to nazwać...pod spodem będzie ankieta i tam PROSZĘ WAS BARDZO zaznaczcie którąś z
Możliwych odpowiedzi.
Część Pierwsza:
Historia Hikariego

Hikari chuśtał się spokojnie na chuśtawce , kiedy nagle usłyszał czyjeś szybkie kroki.
Pomyślał , że inne dziecko śpieszy się na plac zabaw ale bardzo się mylił.
Była to jego mama Rina .
Gdy go zobaczyła krzyknęła nisepokojnym i łamiacym się głosem :

- Hikari ! Twój ojciec jest ranny , leży w szpitalu .

Chłopiec myślał , że to żart , ale głos jego mamy był tak przekonujący , że po paru sekundach zaczął drżeć i płakać

- Mamo ! - krzyknął szlochając
Cz..y t..ta..ta przeży..je ?? - zapytał się nie mogąc powstrzymać łez.

Jego mama uspokoiła się i odpowiedziała mu .

- Twój tata został ciężko ranny .

- Ale jak! -krzyknął zły i załamany
Przecież on nie walczył dziś tlko miał iść na chwile na zewnatrz wioski po zioła i wracać!

- Ahh - Rina patrząc na kwiat tuż za jej dzieckiem westchęła
To naprawdę okropne , ANBU ścigali złego nindżę który okradł i zabił trzech handlarzy w tym miesiącu.
Niestety akurat na jego trasie znalazło sie czterech przechodniów , jednym z nich był własnie twój tata.
Ten potwór poprostu widząc ich , rzucił kunaiem z wybuchową kartką w jednego z przechodniów,lecz wybuch
był tak mocny , że zabił jeszcze dwie osoby i zranił naszego kochanego Tanne.
Podobno ANBU dorwali tego gościa 2 kilometry dalej , używając jakiegoś genjutsu .
- powiedziała z ulgą i lekko uśmiechnięta mama.

A teraz chodzmy do domu dobrze?

- a czemu nie możemy zobaczyc taty?! - krzyknął Hikari

- Ponieważ musi odpoczywać , pomyśl , że jeżeli go na razie zostawimy to szybciej wyzdrowie-
je.-powiedziała spokojnie Rina , a Hikari nic nie odpowiadając poszedł z mamą do domu,
lecz w głębi duszy przysiągł sobie , że postar się zniszczyć zło na tym świecie.
KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ
_________________
Nie tylko siła się liczy ... http://www.naruto-uzumaki...uuga_neji-1.jpg
 
 
     
REKLAMA 

Natura Chakry: Raiton
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 4404
Wysłany: 2010-07-13, 19:11   

 
 
     
Mizuno Uchiha 
Administrator


Natura Chakry: Katon, Raiton, Fuuton + Youton
Wiek: 29
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 4404
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-13, 19:11   

Po pierwsze ort np. "chuśtał się spokojnie na chuśtawce". Po drugie stawiasz przecinek? To stawiaj go tak "Odpoczywać, pomyśl" a nie tak "Odpoczywać , pomyśl" lub tak "przechodniów,lecz ". Po trzecie: "wyzdrowie-je" na forum nie trzeba przenosić wyrazów. Po czwarte przeczytaj: http://www.fantasy.dmkhos...dex.php?nr=2106 . Po piąte: nie wywołuje to żadnych emocji. Po piąte: końcówka strasznie oklepana. Pewnie bym coś jeszcze znalazł ale mi się nie chce. W następnym popraw to co wymieniłem a chętnie skomentuje.
_________________

Everybody, with your fists raised high!
Let me hear your battle cry tonight
Stand beside, or step aside
We're on the frontline!
 
 
     
Hikari Hyoushou 


Natura Chakry: Raiton
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 175
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-13, 19:36   

Dzięki za porady własnie na to liczyłem ,przyczytałem cały poradnik dialogu .
Cóź , a co do ( zero emocji w tekście ) to piewsze odcinki takie planowałem, potem dopiero się rozkręca, mam już pół 4 odcinka gdzie dopiero jest Bunshin No Jutsu.
_________________
Nie tylko siła się liczy ... http://www.naruto-uzumaki...uuga_neji-1.jpg
 
 
     
Seiso Senjuu 


Natura Chakry: Doton,Suiton, Mokuton
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 1831
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-07-13, 19:40   

Tak ,tak, słuchaj Miza on czasem mądry jest, wszystko co wymienił zgadzam się z tym, dodałbym również lub bardzie zaproponował ,abyś zmienił trochę słownictwo na bardziej agresywne , bo "zły nindża" brzmi kiepsko.
_________________

 
 
     
Hikari Hyoushou 


Natura Chakry: Raiton
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 175
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-13, 20:31   

ok dzięki za porade od ciebie może być np. a i musze zamiast nindźia ninja pisać
chociaż nie wiem ale lepiej brzmi ninja niz nindża ... więcej porad dajecie
_________________
Nie tylko siła się liczy ... http://www.naruto-uzumaki...uuga_neji-1.jpg
 
 
     
Mizuno Uchiha 
Administrator


Natura Chakry: Katon, Raiton, Fuuton + Youton
Wiek: 29
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 4404
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-13, 20:35   

Najpierw odniesiemy się do wypowiedzi Seisa zwykłym czystym cytatem, który mnie rozbroił :)
Seiso Senjuu napisał/a:
Tak ,tak, słuchaj Miza on CZASEM mądry jest,

A teraz "koment" mały:
Hikari Hyoushou napisał/a:
własnie na to liczyłem ,przyczytałem cały

Pisz bez błędów ortograficznych ja zaczynając swoją przygodę z PBF, też stawiałem różne dziwne błędy, ale wyrobiłem sobie nawyk utrzymywania zasad ortografii i tak mi zostało. Więc ty też się postaraj i zanim wyślesz coś postaraj się to przeczytać i stwierdzić: czy to ma sens?
Hikari Hyoushou napisał/a:
Cóź , a co do ( zero emocji w tekście ) to piewsze odcinki takie planowałem, potem dopiero się rozkręca, mam już pół 4 odcinka gdzie dopiero jest Bunshin No Jutsu.

Tu nie chodzi o jakąś naukę jutsu i walkę ale jakieś emocje powinno to budzić. Nawet ta rana ojca powinna zaciekawić czytającego, kto mógł go tak poważnie zranić, jak to się stało, czemu, czy przeżyje. A nie tak, że on tam sobie jest w szpitalu twój bohater się tam gorączkuje a w czytelniku nie wywołuje żadnych emocji z tym związanych. Prolog (pierwszy odcinek) powinien bardzo wciągać i pozwolić czytelnikowi zapoznać się z realiami świata i dać czas na polubienie bohaterów.
Ahh... Jaki jestem mądry.
_________________

Everybody, with your fists raised high!
Let me hear your battle cry tonight
Stand beside, or step aside
We're on the frontline!
 
 
     
Hikari Hyoushou 


Natura Chakry: Raiton
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 175
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-13, 20:42   

to poczekacie na popraioną wersję 1, 2 i 3 odc a 4 jest w połowie ukończony więc połowę muszę poprawić i połowę dopisać
Ps : Mizuno Jeżeli Mój pomysł się rozkręci to będę mógł dostawać trochę grosza za pracę wiesz robie to żeby rozwijać moje zainteresowanie i dla osób którym by się spodobało ale troche Ryou też by się przydało np. tygodniówka albo każda gazeta to
dla mnie troszkę Ryou na plusie ??
_________________
Nie tylko siła się liczy ... http://www.naruto-uzumaki...uuga_neji-1.jpg
 
 
     
Seiso Senjuu 


Natura Chakry: Doton,Suiton, Mokuton
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 1831
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-07-13, 20:47   

Mizuno Uchiha napisał/a:

Ahh... Jaki jestem mądry.

Ale to tylko dzięki mnie xD .


Prolog również powinien przedstawić bohatera jak i realia w jakich żyje. Hmm na gazetkę to do jest za słabe. Tu masz link yb ją zobaczyć http://konohagakure.feen.pl/viewtopic.php?t=1656
_________________

 
 
     
Hikari Hyoushou 


Natura Chakry: Raiton
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 175
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-13, 21:51   

Oki Napiszę POPRAWIONĄ WERSJĘ KTÓRĄ BĘDZIE SIĘ CZYTAŁO Ło ! HŁOHŁOHŁo !
i będzie w jakim świecie żyje postać główna ( Dziewiąta galaktyka sektoru Kosmosu
Układu Satelitarnego Berbon 9 planeta mała ( wielkości piłki od pingponga )
XD dobra biorę się za to na serio
_________________
Nie tylko siła się liczy ... http://www.naruto-uzumaki...uuga_neji-1.jpg
 
 
     
Eizo Aizawa 


Natura Chakry: Raiton
Wiek: 113
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 45
Skąd: Tychy
Wysłany: 2010-07-14, 02:01   

Mizuno Uchiha napisał/a:
Najpierw odniesiemy się do wypowiedzi Seisa zwykłym czystym cytatem, który mnie rozbroił :)
Seiso Senjuu napisał/a:
Tak ,tak, słuchaj Miza on CZASEM mądry jest,

A teraz "koment" mały:
Hikari Hyoushou napisał/a:
własnie na to liczyłem ,przyczytałem cały

Pisz bez błędów ortograficznych ja zaczynając swoją przygodę z PBF, też stawiałem różne dziwne błędy, ale wyrobiłem sobie nawyk utrzymywania zasad ortografii i tak mi zostało. Więc ty też się postaraj i zanim wyślesz coś postaraj się to przeczytać i stwierdzić: czy to ma sens?


Nie jestem mówiąc potocznie, zbytnio "ogarnięty" w gramatyce języka Polskiego na tyle by się wymądrzać oraz wstawiać tu najróżniejsze teorię i innych denerwować ciągłym ich poprawianiem, ale z tego co mi wiadomo, to przed "więc" stawiamy przecinek, a nie kropkę. (Nie, nie sprawdzałem na Google, przez co mogę być w błędzie. Po prostu żyłem z takim przekonaniem, dlatego też nie twierdzę, że jest ono trafne.)
_________________
In the name of god, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen
 
 
     
Hikari Hyoushou 


Natura Chakry: Raiton
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 175
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-14, 10:55   

Hmm, uwaga Eizia jest zbędna, skoro nie masz potwierdzenia ...
Ps: Mizuno sam pisał, że on sam robił błędy.Ale ile czasu zabrała mu perfekcja??
No, i tego jestem akurat bardzo ciekaw, ponieważ ja jestem tu dopiero od hmm, może
tygodnia, a Mizuno od bardzo długiego okresu czasu, a ja miałem do tąd tydzień na
przystosowanie się do zasad, na poprawienie ortorafii, i choć nie ma się czym chwalić
( mam nadzieję że nie wpadnie mi kolejny, bo będzie źle) mam już dwa warny.
Więc teraz chyba albo nie będę pisać postów które są zbędne do uczenia się techink,
(szczególnie sorki za te w gorących źródłach)albo będę większość dnia spędzał nad
siedzeniem, nad ortografiom, czytaniem codziennie po 100 razy regulaminu, i dowiedzieniem się co to jest spam
Ps : Mizuno mam prośbę nie wiem za co 2 warmik więc napisz mi proszę, żebym
dwa razy nie robił tego samego błędu.
_________________
Nie tylko siła się liczy ... http://www.naruto-uzumaki...uuga_neji-1.jpg
 
 
     
Katrin Uchiha 


Natura Chakry: Raiton, Katon
Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 2844
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-14, 14:27   

Hikari, nie ćwiczysz pisania tylko i wyłącznie na forum. Możesz też poczytać trochę książek :P Nie patrz jak długo szkolił się Mizuno, (czy ktokolwiek inny) bo nie tędy droga. Tylko od ciebie zależy, kiedy dojdziesz do, powiedzmy, "perfekcji". Na razie możesz się po prostu starać. Co do ortografii, to na początek polecam Mozillę Firefox ;)
_________________

"Aby wzbić się na szczyt, trzeba odbić się od dna. "
 
 
     
Hikari Hyoushou 


Natura Chakry: Raiton
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 175
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-14, 15:52   

:( no dobra a ja sądzę, że czytam duziio więcej od ciebie... Harrego Portfela jak byłem mały, chyba przedszkole...to przeczytałem tom pierwszy w ... 2 dni chyba, tylko ja nie siedziałem po nocach....a każdego miesiąca sobie NIEWYMUSzENIE dla przyjemności czytam....ok 4 ..5 książek....a i więcej niż 400 stron drobnym druczkiem
powiedzmy format 10 . PS rok temu Eragona w 3 dni ale też nie po nockach dla przyjemności
_________________
Nie tylko siła się liczy ... http://www.naruto-uzumaki...uuga_neji-1.jpg
 
 
     
Simeon Kaguya 


Natura Chakry: Doton
Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1093
Skąd: Konoha
Wysłany: 2010-07-14, 17:15   

Ja także z chęcią odniosę się do Twojego tekstu Hikari. Cóż muszę przyznać, że komentarz Mizuna początkowo mnie zniechęcił do przeczytania tej pracy. Jednak zmobilizowałem się i jakoś dałem radę przebrnąć przez to "dzieło". Ocena, jaką wystawiłem to norma Moim zdaniem Twoim największym błędem są przecinki, ale o tym potem. Tekst jest zdecydowanie zbyt krótki. Nie mogę sobie wyobrazić ile czasu by zajęło przełożenie go na anime. 5 minut? Nawet manga jest dłuższa, a i tak pozostawia ona wiele do życzenia.
Co do emocji. Fakt, nie wzbudza żadnych. Po przeczytaniu opisu ataku na ojca Hikariego, nie czułem nawet najmniejszego żalu, nie było mi smutno z powodu Tanny (?). Staraj się używać bardziej wyrafinowanych, dobitnych opisów wewnętrznych postaci. Ujawnić czytelnikom ich odczucia, oraz opinie.

Hmmmmm... Mam nadzieję, że zbyt częste czytanie książek nie popsuło Ci wzroku na tyle, że nie zauważasz gdzie autorzy poszczególnych książek wstawiają przecinki. xD
Po ostatnim Twoim poście zauważyłem, iż nie zaczynasz zdań z dużej litery. Trochę żałośnie to wygląda.
Cytat:
PS rok temu Eragona w 3 dni ale też nie po nockach dla przyjemności

Moja interpretacja tej wypowiedzi bez użycia jakiegokolwiek znaku interpunkcyjnego: Czytanie po nocach sprawia Ci przyjemność, ale tego nie robisz.
A chyba o to nie chodziło.

Swoją drogą podoba mi się pomysł pracy. Można by rzec: Zacna inicjatywa :D
_________________

KARTA POSTACI
 
 
     
Hikari Hyoushou 


Natura Chakry: Raiton
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 175
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-14, 18:48   

Wiem, mam dobre chęci, a wystawiłem moje XD ,, Dzieło '' po to, abyście je krytykowali, a ja mógłbym je ulepszać . ( Już mam 1 / 4 pierwszej część, która ma lepiej porozmieszczane przecinki i lepsze dialogi, i próbuję jakoś dodać emocji czy mam wysłać ten popraiony kawałek???)
_________________
Nie tylko siła się liczy ... http://www.naruto-uzumaki...uuga_neji-1.jpg
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Linki Przyjaciele:
TwojaManga.dbv.pl
Toplisty:
TopLista Naj Stron ANIME I MANGI Toplista Naruto ..::NARUTO-ZONE::.. 7 kul smoka Toplista stron Anime&Manga AnimeHit toplista anime Naruto World Cup NarutoTOP50 Gry Toplista Naruto - Power of ninja Toplista Anime Strefa ::(: Manga Toplista :):: Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie PBF - Toplista gier PBF Toplista Anime.: ANIME TOP100 :.
stat4u

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

Darmowe forum phpBB by Przemo |